Büyük Orta Avrupa Ve Almanya İkonik Rotalar

1231 EUR

'den başlayan fiyatlarla

Lokasyon

Berlin-Dresden-Prag-Cesky Krumlov-Viyana-Budapeşte

Rezervasyon

+90 332 351 24 25 +90 507 121 86 56

info@nagmeturizm.com

Tur Bilgileri

Büyük Orta Avrupa ve Almanya İkonik Rotalar - Tur Programı

   

1.gün - İstanbul-Berlin
Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Berlin’e hareket ediyoruz. Varışın ardından gerçekleştirilecek panoramik Berlin şehir turumuzda tarihi doğu ve batı Berlin´de görülecek yerler arasında; Brandenburg Kapısı, Parlemento Binasi, Unter den Linden Straße, Berlin Televizyon Kulesi, Berlin Katedrali, Müzeler Adası, Alexanderplatz, Kurfürstendamm bulunmaktadır. Gezi sonrası otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.
2.gün - Berlin-Dresden-Prag

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Prag şehrine doğru yolculuğumuz başlıyor. Güzergâh üzerinde Dresden şehrindeki gezimizi gerçekleştireceğiz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik Dresden şehir turunda; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche (Kadınlar Kilisesi) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi görülecek en önemli noktalardır. Arından Prag’a yolculuğumuz başlıyor. Prag’a varışımızı takiben panoramik şehir turu. Şehir turumuzda Küçük Mahalle, Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Ardından arzu eden misafirlerimiz ile opsiyonel olarak düzenlenecek olan Çek Gecesi Etkinliği için hareket ediyoruz. Şehrin en güzel restoranlarından birinde, yerel dans gösterileri eşliğinde muhteşem bir akşam yemeği yiyeceğiz. Çekya folk dansları, müziği ve müzik aletlerini daha yakından tanıma şansını elde edeceğiz. Etkinlik sonrası otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 • Ekstra Çek Gecesi Etkinliği: 60 EURO (Kişi Başı)
3.gün - Prag

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Karlovy Vary turumuz için hareket ediyoruz. XVII. ve XVIII. yy.’da Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın Mozart`ın, Göethe`nin, Beethoven`ın, Rus Çarı Büyük Petro’nun ve Puşkin`in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Karlovy Vary gezimizin ardından Prag Kalesi gezisi için hareket ediyoruz. 1000 yıldan uzun süredir şehrin yönetiminin merkezi olan, şehrin en hâkim tepesinde ve Vlatava Nehri’nin batısında yer alan, Guinness Rekorlar Kitabı’nda “Dünya’nın En Eski Kalesi ve En Büyük Kale Kompleksi” olarak yer alan bu tarihi kaleyi yakından yürüyerek deneyimlemek için mükemmel bir fırsat. Prag Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Tarihin En Eski Gotik Kilisesi’ni de bu gezi esnasında görebileceğiz. Kaleyi fotoğraflayabilmeniz için kısa bir fotoğraf molası. Ardından Prag’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Varışımıza takiben panoramik Prag şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzda Küçük Mahalle, Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Akşam programımızda ise arzu eden misafirlerimizin katılımıyla opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan Vlatava Nehri Tekne Etkinliği için hareket ediyoruz. Prag şehrini ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini seyredebilirsiniz. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Ardından serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.

 • Ekstra Vlatava Nehri Gezisi: 40 EURO (Kişi Başı)
4.gün - Prag-Cesky Krumlov-Viyana
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Viyana güzergâhımız üzerinde gerçekleştireceğimiz Cesky Krumlov turu için hareket ediyoruz. Vlatava Nehri’nin kıvrımları içerisinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi Orta Çağ’a geri götürecek. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Viyana yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımız ile birlikte panoramik Viyana şehir gezisi için yola çıkıyoruz. Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Ardından otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.
5.gün - Viyana

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Liechtenstein Şatosu Bahçesi, Schönbrunn Sarayı Bahçesi ve Belvedere Sarayı Bahçesi’ni göreceğimiz Avusturya İkonları gezisi için hareket ediyoruz. Viyana’nın muhteşem ormanlarından geçerek ilk durağımız olan Schönbrunn Sarayı Bahçesi’ni geziyor ve bir sonraki durağımız olan Belvedere Sarayı Bahçesi’ni görüyoruz. Gezi sonrası arzu eden misafirlerimizle katılımıyla opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan Viyana Konser Etkinliği için hareket ediyoruz. Viyana’nın adını dünyaya duyuran salon orkestrası, muhteşem solistleri ve izlemeye doyamayacağınız valsleri eşliğinde gerçekleşen bu Konser etkinliğinde unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Etkinlik sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

 • Ekstra Viyana Konser Etkinliği: 65 EURO (Kişi Başı)
6.gün - Viyana-Budapeşte

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Budapeşte’ye doğru hareket ediyoruz. Slovakya’nın çekici şehri Bratislava ilk durağımız. Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları, Bratislava Kalesi, St. Martin katedrali, eski şehir merkezi, Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası ve Mozart’ın 6 yaşında konser verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Budapeşte’ye doğru yolculuğumuz kaldığı yerden devam ediyor. Varışımız ile birlikte akşam programımızda ise arzu eden misafirlerimizin katılımıyla opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan Tuna Nehri Tekne Etkinliği keyifli bir alternatif olarak yer alıyor. Bu etkinliğimizde, dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içecek ikramı. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Gezi sonrası otelimize transfer oluyoruz ve konaklama otelimizde.

 • Ekstra Tuna Nehri Tekne Etkinliği: 30 EURO (Kişi Başı)
7.gün - Budapeşte

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Esztergom & Visegrad & Szentendre gezisi bizleri bekliyor. Bu turumuzda Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Esztergom Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Esztergom Bazilikası’nı geziyoruz. Esztergom sonrası arzu eden misafirlerimiz bir sonraki uğrak noktamız olan Visegrad Kasabası’nda opsiyonel olarak Rönesans atmosferini yansıtan bir mekânda öğle yemeğini alabilir. Yemek sonrası Szentendre Artistler Köyü’ne gidiyoruz. Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkânına sahip olacağınız. Szentendre‘de gerçekleştireceğimiz çevre gezisi ve serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye dönüyoruz. Akşam programımız ise opsiyonel olarak gerçekleştirilecek olan Macar Folkloru ve Çigan Gecesi Etkinliği için hareket ediyoruz. Macar Folklorunu yakından tanıyacağımız bu etkinlikte sizler için yemek, içecek, müzik ve eğlenceyi bir araya getiriyoruz. Yerel içeceklerin ve yöresel yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Bu keyifli akşamın sonunda katılımcı misafirlerimizle birlikte otelimize dönüyoruz.

 • Ekstra Macar Folkloru ve Çigan Gecesi Etkinliği: 55 EURO (Kişi Başı)
8.gün - Budapeşte-İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve panoramik Budapeşte şehir gezisi için hareket ediyoruz. Tuna Nehri’nin Buda ve Peşte olarak ayırdığı bu güzel şehre varışımızı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda, Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Macar İkonları gezisi için hareket ediyoruz. Osmanlı arşivlerinde Budin Kalesi olarak adlandırılan Eski Kraliyet Sarayı, Veba Anıtı ve Balıkçılar Tabyası’nı panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında Parlamento Binası’nı ve Szechenyi Parkı’nı panoramik olarak görüyoruz. Buradan sonra ise şehrin en ünlü caddesi olan Vaci Utca Caddesi’ni görüyoruz. Gezimiz sonrasında rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Uçağa biniş işlemlerinden sonra İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere vereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...
Covid-19 Kapsamında Ülke Giriş Koşulları
 • Tur kapsamında giriş yapılacak ilgili ülkelerin Covid-19 aşı ve pcr test gereksinimleri hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden seyahat edeceğiniz ülkeleri seçerek kontrol edebilirsiniz. Ülkeler, giriş koşullarını önceden haber vermeksizin değiştirebilmektedir.
 • Tura kayıt olmadan önce ve seyahatinizden hemen önce bu bilgileri kontrol etmeniz gerekmektedir. Tura katılabilmek için ilgili ülkelerin şartlarını kabul etmeniz gerekmekte olup acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 
 • https://www.iatatravelcentre.com/world.php
 • https://www.turkishairlines.com/tr-tr/duyurular/coronavirus-salgini/seyahat-kisitlamalari/  
Otel Bilgileri
 • Berlin: Holiday Inn Berlin City-West 4* vb.
 • Prag: Panorama Hotel Prague 4* vb.
 • Viyana: Quality Hotel Vienna 4* vb.
 • Budapeşte: Ibis Styles Budapest Citywest 3* vb.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • THY ile İstanbul-Berlin / Budapeşte-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergileri
 • Belirtilen kategori otellerde oda-kahvaltı bazında 7 Gece konaklama
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı transferleri
 • Programda dahil olduğu belirtilen geziler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Muafiyet oranı poliçede belirtilmiştir)
Önemli Notlar
 • Satın alınan tur “Bin-Rota” tarafından düzenlenmekte olup, diğer seyahat acentelerı misafirlerinin de tura katılımı muhtemel olacaktır.
 • İlgili turun fiyatlaması dinamik olup, tüm satış kanallarında, tur tarihi yaklaştıkça fiyatlarda kademeli değişiklik olmaktadır.
 • İlgili ülkeye giriş koşulları pandemi şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 65 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sür prim farkı çıkmaktadır. 
 • Otel Voucher belgenizin, uçak biletinizin ve seyahat sigortanızın seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Uçuş saatinden minimum 3 saat öncesinde belirtilen havalimanında olunması gerekmektedir.
 • Çocuk fiyatı, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 20 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.
 • Setur, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.
 • Setur, gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.
 • Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.
Konaklama Notları
 • Otellere giriş saati en erken 15.00’dir.
 • Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.
 • Üç kişilik odada konaklama müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için açılır-kapanır ek yatak verilir. Bu yatak tipi standart yataklardan küçüktür.
 • Kimi otellerde iki ayrı yataklı oda bulunmaması durumunda çift kişilik yataklı bir oda verilebilir. Çift kişilik yatak bulunmaması durumunda da iki ayrı yataklı bir oda verilebilir.
 • Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.
 • Turlarımızda kullandığımız otellerde yapılan rezervasyonlar grup rezervasyonu olup, alınacak kahvaltılar farklı bir salonda gruba özel olarak verilebilir ve standart otel kahvaltısından farklı olabilir.
 • Tek kişilik odalarda yatak tipi tek kişiliktir. Çift kişilik yataklı oda müsaitlik doğrultusunda verilebilir.
Uçuş Notları
 • Yolcular online check in işlemini uçuştan 24 saat öncesinden kendileri yapmakla yükümlü olup havayolunun atamış olduğu koltuk üzerinden ilerleyebilir veya uçağın müsaitliği doğrultusunda ücretini ödeyerek önceden koltuk seçimini yapabilirler.
 • Uçak biletleri pasaportunuzda geçen isim/soy isim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve pasaport detaylarına göre kesilmektedir. Bu bilgilerin acentemize hatalı bildirilmesi durumunda acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • EXIT koltuk satın alma ve BUSİNESS upgrade işlemleri için grup PNR’ından ayırma işlemi yapılması gerekmektedir. Acentemiz tarafından tarafınıza iletilecek hizmet bedeli karşılığında bu işlem gerçekleştirilebilir. Ancak PNR ayırma ve koltuk seçimi işlemlerinde, ilgili misaifirimizin biletleri grup protokol biletleme şartlarından çıkıp münferit bilet şartlarına dönmektedir. Bu durumda bir çok olası yaşanabilecek olumsuzlukları ve riskleri (Overbook - uçuş öncesi iptal değişiklik talepleri - turda olabilecek tarih yada uçuş değişikliği gibi) de beraberinde getirmektedir. Talebinize istinaden yapılacak PNR ayırma işlemlerinde acentemizin sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüm bu işlemlerde sorumluluk misafirimize aittir. Tarafımızdan ya da misafir tarafından oluşabilecek iptalde veya değişikliklerde hiçbir şekilde iade mümkün olmamaktadır.
 • Uçuş saatinden en az 3 saat öncesinde belirtilen havalimanından olunması gerekmektedir.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş iptallerinden, uçuş saatleri ile parkur değişikliklerinden ve fiyat artışlarından acentamız sorumlu değildir.
 • Türkiye çıkışlı uçuşlarda bagaj hakkı istisnai durumlar dışında 1 parça/20 kg ile sınırlıdır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişkenlik gösterebilir.
 • Kimi hava yolları grup rezervasyonlarında online check-in ve koltuk seçimine izin vermemektedir. Misafirlerimizin koltuk isteklerini (Müsaitliğe göre) check-in esnasında kontuar yetkilisine belirtmeleri gerekmektedir.
 • Bazı hava yollarında gruba özel koltuk blokajı yapılmaktadır. Yan yana veya daha önde oturmak isteyen misafirlerin havalimanında check/in kontuarında işlem yaptırması gerekmektedir.
 • İç hat bağlantı almak isteyen misafirlerin acentamıza başvurması gerekmektedir. Uçak biletlerinin bağlantılı olarak kesilmesi için iç hat uçuşun acentamızdan alınması gerekmektedir. İç hat uçuşunu misafirlerimizin kendileri almaları durumunda, uçuşlar bağlanamayacağından olası bir uçuş gecikmesi halinde ana uçuşa yetişilemezse hava yolları ve acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • İç hat bağlantısını kendisi alacak misafirlerin olası tur iptali ya da uçuş tarih ve saat değişikliklerinde mağduriyet yaşamaması için cezasız iptal edilebilir ya da değişiklik yapılabilir sınıftan iç hat bileti almaları önerilir. Aksi durumda acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Grup biletlerinden gidiş uçağına binilmediği/kullanılmadığı durumlarda dönüş uçuşu havayolu sistemi tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.
 • Gidilecek ülkelerdeki iç/dış hat uçuşlarında bagaj hakları havayollarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu uçuşlarda bagaj taşıma ücretli olabilmektedir.
 • Tüm havayollarının, uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • Uçak biletlerini kendileri alarak (Acentemizin uçak bileti hariç kayıt almayı kabul etmesi halinde) tura katılan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turu veya diğer turlara da katılamayabilirler. Misafirlerin bu durumda grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
 • Bazı ülkeler artan güvenlik unsurları nedeniyle cep telefonu ve laptop gibi elektronik aletleri güvenlikte açmanızı isteyebilir. Şarjı olmayan cihazları uçağa almayabilir ve bu cihazları ayrı bir güvenlik prosedüründen geçirebilir.
Vize, Pasaport ve Sigorta Bilgisi

 

 

 

 • Vize başvurusu için evrak talebinin (Otel, uçak rezervasyonu ve seyahat sigortası) vize randevu tarihinden en az 15 gün önce yapılması gerekmektedir. İlgili evrakların hazırlanması başvuru yapılacak ülkelere göre değiştiğinden, vize randevusu almadan önce mutlaka satış ekiplerimizden evrakların iletilmesiyle ilgili bilgi alınması ve buna göre vize randevusu alınması gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Yeşil pasaport sahibi misafirlerimizin pasaportlarının süresi dolması durumunda soğuk damga ile uzatma yapmamalarını ve yenilemelerini tavsiye ediyoruz. Uzatma yapılan pasaportlar bir çok ülkede kabul görmemektedir. Acentamızın bu hususta bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Yurt Dışı çıkış fonu ücreti fiyatlarımıza dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Türk vatandaşları için vize gerekmektedir. 
 • Setur olarak bireysel vize hizmeti sunmamaktayız. Öneride bulunmamızı isterseniz vize taleplerini anlaşmalı olduğumuz Ser Seyahat firmasına yönlendirmekteyiz. Ancak yönlendirme nedeni ile sadece bu firmadan hizmet almak zorunda olmadığınızı belirtmek isteriz. Vize başvurunuzu farklı firmalar aracılığıyla veya kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Ser Seyahat’ten vize hizmeti almayı tercih ettiğinizde ise hizmet tamamen Ser Seyahat tarafından verilecek olup, bu hizmet ile ilgili her türlü talebinizin tek muhatabı Ser Seyahat olacaktır. Verilecek hizmet konusunda Setur’un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. (Serseyahat iletişim bilgileri T: 0212 253 4041 E-Posta: info@serseyahat.com)
 • Acentemiz, misafirlerimiz ile konsolosluklar arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi acentemizin sorumluluğunda değildir.
 • Vize başvurularının tur hareket tarihinden en az 3 ay öncesinde yapılması tavsiye edilir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi adına başvurunuzu tur kalkış tarihinden en az 3 ay öncesinde tamamlamanızı önemle tavsiye ediyoruz.
 • Ziyaret edilen ülke Türk vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin geçerli pasaportunuzda olması gerekmektedir. İptal edilmiş bir pasaporttaki vize geçerli bir vize dahi olsa, bu vize/pasaport ile seyahat edilememektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir. Vize alınmış olması veya vize gerektirmeyen pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin sizi ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Farklı bir ülkede oturum izni bulunan misafirlerin vize durumlarını, bağlı bulundukları konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Yırtılmış, yıpranmış veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir.
 • Evlilik sebebiyle soyadı değişen misafirlerin, evliliğin üzerinden 3 aydan fazla süre geçtiyse pasaportunu değiştirmesi gerekmektedir. Ülkeden çıkış ve ilgili ülkelere giriş kuralları tamamen pasaport polisi insiyatifindedir.
 • 18 yaşından küçük bireylerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir. Detaylı bilgiyi Setur vize departmanından alabilirsiniz
 • Ani gelişen rahatsızlıklara istinaden tur iptali (muafiyet oranı poliçede belirtilmektedir)
 • 1.Dereceden yakınların ani-akut gelişen rahatsızlıklarında refakat nedeni ile tur iptal imkanı
 • Seyehat esnasında kaza-yaralanma nedeni ile tıbbi tedavi-gerektiğinde ülkeye nakil
 • Seyehat esnasında 1.Dereceden yakınların vefatı veya sigortalının ani gelişen seyehate engel rahatsızlıkları nedeni ile programın yarıda kesilme teminatı
 • Bagaj kaybı ve hasarı
Sıkça Sorulan Sorular
 • Sağlık: Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.
 • Uçuş Süreleri: İstanbul-Berlin; 2 saat 30 dakika, Budapeşte-İstanbul; 2 saat.
 • Para Birimi: Avrupa para birimi Euro'dur. Yanınızda Euro ve Dolar bulundurmanızda fayda vardır.
 • Telefon Kullanımı: Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.
 • Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Yaz sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.
 • Elektrik: Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.
 • Alışveriş: Şehir  merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.
Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme
 • Satın alınan tur “Bin-Rota” tarafından düzenlenmekte olup, diğer seyahat acentelerı misafirlerinin de tura katılımı muhtemel olacaktır.
 
(21 - 28 Nisan 2024) Oda Tipi Kişi Başı Fiyat
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 21-28 Nisan / Türk Hava Yolları 1 Kişilik Oda 1631,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 21-28 Nisan / Türk Hava Yolları 2 Kişilik Oda 1231,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 21-28 Nisan / Türk Hava Yolları 3 Kişilik Oda 1231,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 21-28 Nisan / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 0 - 1 Yaş 175,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 21-28 Nisan / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 2 - 11 Yaş 1216,00 EUR
(05 - 12 Mayıs 2024) Oda Tipi Kişi Başı Fiyat
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 05-12 Mayıs / Türk Hava Yolları 1 Kişilik Oda 1690,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 05-12 Mayıs / Türk Hava Yolları 2 Kişilik Oda 1290,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 05-12 Mayıs / Türk Hava Yolları 3 Kişilik Oda 1290,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 05-12 Mayıs / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 0 - 1 Yaş 175,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 05-12 Mayıs / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 2 - 11 Yaş 1275,00 EUR
(20 - 27 Temmuz 2024) Oda Tipi Kişi Başı Fiyat
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 20-27 Temmuz / Türk Hava Yolları 1 Kişilik Oda 1750,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 20-27 Temmuz / Türk Hava Yolları 2 Kişilik Oda 1350,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 20-27 Temmuz / Türk Hava Yolları 3 Kişilik Oda 1350,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 20-27 Temmuz / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 0 - 1 Yaş 175,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 20-27 Temmuz / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 2 - 11 Yaş 1335,00 EUR
(03 - 10 Ağustos 2024) Oda Tipi Kişi Başı Fiyat
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 03-10 Ağustos / Türk Hava Yolları 1 Kişilik Oda 1750,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 03-10 Ağustos / Türk Hava Yolları 2 Kişilik Oda 1350,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 03-10 Ağustos / Türk Hava Yolları 3 Kişilik Oda 1350,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 03-10 Ağustos / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 0 - 1 Yaş 175,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 03-10 Ağustos / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 2 - 11 Yaş 1335,00 EUR
(17 - 24 Ağustos 2024) Oda Tipi Kişi Başı Fiyat
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 17-24 Ağustos / Türk Hava Yolları 1 Kişilik Oda 1750,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 17-24 Ağustos / Türk Hava Yolları 2 Kişilik Oda 1350,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 17-24 Ağustos / Türk Hava Yolları 3 Kişilik Oda 1350,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 17-24 Ağustos / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 0 - 1 Yaş 175,00 EUR
Berlin(1)-Prag(2)-Viyana(2)-Budapeşte(2) 17-24 Ağustos / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 2 - 11 Yaş 1335,00 EUR