Norveç Fiyortları Turu Rotası

1350 EUR

'den başlayan fiyatlarla

Lokasyon

Oslo-Geilo-Flam-Myrdal-Gudvangen-Bergen

Rezervasyon

+90 332 351 24 25 +90 507 121 86 56

info@nagmeturizm.com

Tur Bilgileri

Norveç Fiyortları Turu Rotası - Tur Programı

   

1.gün - İstanbul-Oslo-Geilo
Belirtilen havalimanı dış hatlarda bulunma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Oslo'ya hareket ediyoruz. Oslo’ya varışımızın ardından özel aracımız ile Geilo’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Geilo’ya varışımızın ardından kısa bir şehir turu yapıp otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Konaklama otelimizde.
2.gün - Geilo-Flam-Myrdal-Gudvangen-Bergen
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyor ve ardından turumuzun en güzel güzel günlerinden bir tanesi olan Fiyordlar için otelimizden hareket ediyoruz. Öncelikle dünyanın en meşhur tren yollarından birisi olan Flaam Dağı boyunca, şelalelerin içinden ilerleyerek unutulmaz bir yolculuk gerçekleştireceğiz. Tren seyahatimizin sonunda Myrdal’a ulaşıyoruz. Ardından Gudvangen’e ulaşacak ve feribotumuza bineceğiz. UNESCO Dünya Mirasi Listesi’nde bulunan Naeroyfjord’u boyunca ilerleyecek muhteşem doğanın içinde bulunmaktan keyif alacağız. Gezi bitiminde Bergen’e transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
3.gün - Bergen-Gol
Güne otelimizde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Sonrasında panoramik Bergen şehir turumuza başlıyoruz. Rengarenk evleri, Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasında olacak. Şehrin kalbinin attığı balık ve çiçek pazarlarını ziyaret ettikten sonra Bergen’de yapılacak en güzel aktivitelerden birisi olarak kabul edilen teleferik ile Floyen Dağı’na çıkıyoruz. Bergen’in panoramik manzarasını göreceğimiz bu turun ardından Gol’e doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından Gol’de konaklayacağımız odalarmıza yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
4.gün - Gol-Voss-Oslo
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başladıktan sonra Voss’a doğru yola koyuluyoruz. Yol üzerinde Norveç’in en popüler manzaralarından biri olan Holeveien utsikt’de mola veriyoruz. Ardından Oslo’ya yolculuğumuza kaldığı yerden devam ediyor ve otelimize transferimiz oluyoruz. Konaklama otelimizde.
5.gün - Oslo-İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda; Frogner Parkı’nı geziyor ve ardından şehrin simgelerinden birisi olan Karl Johans Kapısı’nı ve Oslo Şehir Binası, Kraliyet Sarayı’nı göreceğiz. Sonrasında opsiyonel olarak düzenlenecek olan Viking Gemi Müzesi & Kon Tiki Müzesi gezisi, günün geri kalanı için güzel bir alternatif. Viking Müzesi’nde Norveç’in geçmişten günümüze denizcilik tarihi ve Vikingler’in Grönland’tan Volga Havzası’na hatta Anadolu kıyılarına varan keşifleri hakkında bilgiler alacak, Ortaçağ’dan önce Amerika Kıtası’na ulaşan ilk gemilerini göreceğiz. Kon Tiki Müzesi ise Norveç’in denizcilik geleneğini yansıtmak ile beraber deneysel arkeoloji alanında dünyada bir diğer benzeri olmayan Kon Tiki Projesi’ne adanmış. Müzedeki sergileme 1947 yılında sazdan bir sal ile Güney Amerika kıyılarından Polinezya’ya doğru yola çıkan ve Kolomb öncesi dönemde kıtalararası deniz yolculuklarının mümkün olduğunu kanıtlamaya çalışan Thor Heyerdal’ın hikayesini ve buluşlarını bizler ile buluşturuyor. Tur sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Uçağa biniş işlemlerinden sonra İstanbul uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun sonu. Hizmet kalitemizi arttırmak adına sizlere göndereceğimiz anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere...

 • Viking Gemi Müzesi & Kon Tiki Müzesi Gezisi: 75 EURO (Kişi Başı)
Otel Bilgileri
 • Geilo: Ustedalen Hotel Geilo 4* vb.
 • Bergen: Bedbank Scendic Begen 4* vb.
 • Gol: Oset Fijell Hotel 3* vb.
 • Oslo: Quality Hotel 4* vb.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • THY ile İstanbul-Oslo-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti ve alan vergisi
 • Belirtilen kategori otellerde oda-kahvaltı esasında toplam 4 gece konaklama
 • Havalimanı-Otel-Havalimanı transferi
 • Programda dahil olduğu belirtilen geziler
 • Otel ve Turist şehir vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası (Muafiyet oranı poliçede belirtilmiştir)
Önemli Notlar
 • Satın alınan tur “Bin-Rota” tarafından düzenlenmekte olup, diğer seyahat acentelerı misafirlerinin de tura katılımı muhtemel olacaktır.
 • İlgili turun fiyatlaması dinamik olup, tüm satış kanallarında, tur tarihi yaklaştıkça fiyatlarda kademeli değişiklik olmaktadır.
 • İlgili ülkeye giriş koşulları pandemi şartlarına bağlı olarak değişmektedir. Güncel prosedür tur öncesi tarafınıza iletilecek olup, doğacak olası sorunlardan acentemiz sorumlu değildir.
 • 80 yaşın üzerindeki misafirlerimiz için sigorta yapılamamaktadır. 65 yaşın üzerindeki misafirlerimize yapılacak sigortalarda sür prim farkı çıkmaktadır. 
 • Otel Voucher belgenizin, uçak biletinizin ve seyahat sigortanızın seyahat süresince yanınızda bulunması gerekmektedir. Bu evrakların yanınızda olmaması durumunda ülkeye girişlerde sıkıntı yaşanabilmektedir. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Çocuk fiyatı, aynı odada 2 yetişkin olması durumunda uygulanmaktadır. 1 Yetişkin + 1 Çocuk olması durumunda 2 yetişkin fiyatı uygulanmaktadır.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için minimum 20 kişi katılım şartı gerekmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, gezi hareket tarihinden 20 gün önce tur iptali bilgisi tarafınıza iletilecektir.
 • Setur, gerekli gördüğü durumlarda tur kalkışından önce haber vermek kaydıyla rehberlik hizmetini varışa istinaden sağlayabilir.
 • Setur, gerekli gördüğü durumlarda önceden yolcularına haber vermeksizin, programın içeriğini bozmadan, turların ve şehirlerin, program içerisindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen/verilemeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezilerin ya da turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Programda belirtilen turlar panoramik olarak yapılacak olup, herhangi bir ören yeri/müze giriş ücreti fiyatlara dahil değildir.
 • Sigorta şirketinin kabul etmesi durumunda; 75 yaş üzeri sigortalıların ani rahatsızlık sonucu tedavi masrafları ödenmez, sadece kaza sonucu tedavi masrafları karşılanır. 80 yaş üzeri sigortalıların ise tıbbi tedavi masrafları ödenmez, sadece nakil hizmetleri organize edilir ve karşılanır. Sigorta poliçenizin tüm detayları için satış temsilcinize danışabilirsiniz.
Konaklama Notları
 • Otellere giriş saati en erken 15.00’dir.
 • Üç kişilik odada konaklama müsaitliğe bağlıdır. Üçüncü kişi için açılır-kapanır ek yatak verilir. Bu yatak tipi standart yataklardan küçüktür.
 • Kimi otellerde iki ayrı yataklı oda bulunmaması durumunda çift kişilik yataklı bir oda verilebilir. Çift kişilik yatak bulunmaması durumunda da iki ayrı yataklı bir oda verilebilir.
 • Tek kişilik odalarda yatak tipi tek kişiliktir. Çift kişilik yataklı oda müsaitlik doğrultusunda verilebilir.
 • Kimi oteller check-in esnasında kredi kartınızdan olası harcamalarınız adına belli bir miktar bloke edebilir.
 • Turlarımızda kullandığımız otellerde yapılan rezervasyonlar grup rezervasyonu olup, alınacak kahvaltılar farklı bir salonda gruba özel olarak verilebilir ve standart otel kahvaltısından farklı olabilir.
 • Programda belirtilen oteller “ve benzeri” dir. Kesin otel bilgisi tur kalkış tarihinden önce bildirilecektir.
Uçuş Notları
 • Yolcular online check in işlemini uçuştan 24 saat öncesinden kendileri yapmakla yükümlü olup havayolunun atamış olduğu koltuk üzerinden ilerleyebilir veya uçağın müsaitliği doğrultusunda ücretini ödeyerek önceden koltuk seçimini yapabilirler.
 • Uçak biletleri pasaportunuzda geçen isim/soy isim, doğum tarihi, T.C. kimlik numarası ve pasaport detaylarına göre kesilmektedir. Bu bilgilerin acentemize hatalı bildirilmesi durumunda acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • EXIT koltuk satın alma ve BUSİNESS upgrade işlemleri için grup PNR’ından ayırma işlemi yapılması gerekmektedir. Acentemiz tarafından tarafınıza iletilecek hizmet bedeli karşılığında bu işlem gerçekleştirilebilir. Ancak PNR ayırma ve koltuk seçimi işlemlerinde, ilgili misafirimizin biletleri grup protokol biletleme şartlarından çıkıp münferit bilet şartlarına dönmektedir. Bu durumda bir çok olası yaşanabilecek olumsuzlukları ve riskleri (Overbook - uçuş öncesi iptal değişiklik talepleri - turda olabilecek tarih yada uçuş değişikliği gibi) de beraberinde getirmektedir. Talebinize istinaden yapılacak PNR ayırma işlemlerinde acentemizin sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüm bu işlemlerde sorumluluk misafirimize aittir. Tarafımızdan ya da misafir tarafından oluşabilecek iptalde veya değişikliklerde hiçbir şekilde iade mümkün olmamaktadır.
 • Uçuş saatinden en az 3 saat öncesinde belirtilen havalimanından olunması gerekmektedir.
 • Havayolu dolayısı ile olabilecek uçuş iptallerinden, uçuş saatleri ile parkur değişikliklerinden ve fiyat artışlarından acentamız sorumlu değildir.
 • Türkiye çıkışlı uçuşlarda bagaj hakkı istisnai durumlar dışında 1 parça/20 kg ile sınırlıdır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişkenlik gösterebilir.
 • Kimi hava yolları grup rezervasyonlarında online check-in ve koltuk seçimine izin vermemektedir. Misafirlerimizin koltuk isteklerini (Müsaitliğe göre) check-in esnasında kontuar yetkilisine belirtmeleri gerekmektedir.
 • Bazı hava yollarında gruba özel koltuk blokajı yapılmaktadır. Yan yana veya daha önde oturmak isteyen misafirlerin havalimanında check/in kontuarında işlem yaptırması gerekmektedir.
 • İç hat bağlantı almak isteyen misafirlerin acentamıza başvurması gerekmektedir. Uçak biletlerinin bağlantılı olarak kesilmesi için iç hat uçuşun acentamızdan alınması gerekmektedir. İç hat uçuşunu misafirlerimizin kendileri almaları durumunda, uçuşlar bağlanamayacağından olası bir uçuş gecikmesi halinde ana uçuşa yetişilemezse hava yolları ve acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • İç hat bağlantısını kendisi alacak misafirlerin olası tur iptali ya da uçuş tarih ve saat değişikliklerinde mağduriyet yaşamaması için cezasız iptal edilebilir ya da değişiklik yapılabilir sınıftan iç hat bileti almaları önerilir. Aksi durumda acentamızın bu konuda bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Grup biletlerinden gidiş uçağına binilmediği/kullanılmadığı durumlarda dönüş uçuşu havayolu sistemi tarafından otomatik olarak iptal edilmektedir.
 • Gidilecek ülkelerdeki iç/dış hat uçuşlarında bagaj hakları havayollarına göre değişkenlik göstermektedir. Bu uçuşlarda bagaj taşıma ücretli olabilmektedir.
 • Tüm havayollarının, uçuş günü ve saati ile ilgili değişiklik yapma hakkı olduğu gibi bagaj taşıma kurallarını acente/yolcu bildirmeksizin değişiklik yapma hakkı bulunmaktadır.
 • Ekstra bagaj taşıma ücretleri misafirlere aittir.
 • Uçak biletlerini kendileri alarak (Acentemizin uçak bileti hariç kayıt almayı kabul etmesi halinde) tura katılan misafirlerimizin, grup ile aynı uçuşları kullanmadıkları takdirde havalimanı-otel-havalimanı transferlerini kullanamayacakları gibi şehir turu veya diğer turlara da katılamayabilirler. Misafirlerin bu durumda grubun oteline ulaşımları kendi sorumluluklarındadır.
 • Bazı ülkeler artan güvenlik unsurları nedeniyle cep telefonu ve laptop gibi elektronik aletleri güvenlikte açmanızı isteyebilir. Şarjı olmayan cihazları uçağa almayabilir ve bu cihazları ayrı bir güvenlik prosedüründen geçirebilir.
Vize, Pasaport ve Sigorta Bilgisi
 • Vize başvurusu için evrak talebinin (Otel, uçak rezervasyonu ve seyahat sigortası) vize randevu tarihinden en az 15 gün önce yapılması gerekmektedir. İlgili evrakların hazırlanması başvuru yapılacak ülkelere göre değiştiğinden, vize randevusu almadan önce mutlaka satış ekiplerimizden evrakların iletilmesiyle ilgili bilgi alınması ve buna göre vize randevusu alınması gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Yeşil pasaport sahibi misafirlerimizin pasaportlarının süresi dolması durumunda soğuk damga ile uzatma yapmamalarını ve yenilemelerini tavsiye ediyoruz. Uzatma yapılan pasaportlar bir çok ülkede kabul görmemektedir. Acentamızın bu hususta bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Yurt Dışı çıkış fonu ücreti fiyatlarımıza dahil değildir. Çıkış harcının yolcular tarafından ödenmesi gerekmektedir.
 • Tur dönüş tarihi esas alınmak şartıyla yolcunun en az 6 ay geçerli pasaportunun olması gerekmektedir.
 • Pasaport alım tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır.
 • Türk vatandaşları için vize gerekmektedir. 
 • Setur olarak bireysel vize hizmeti sunmamaktayız. Öneride bulunmamızı isterseniz vize taleplerini anlaşmalı olduğumuz Ser Seyahat firmasına yönlendirmekteyiz. Ancak yönlendirme nedeni ile sadece bu firmadan hizmet almak zorunda olmadığınızı belirtmek isteriz. Vize başvurunuzu farklı firmalar aracılığıyla veya kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Ser Seyahat’ten vize hizmeti almayı tercih ettiğinizde ise hizmet tamamen Ser Seyahat tarafından verilecek olup, bu hizmet ile ilgili her türlü talebinizin tek muhatabı Ser Seyahat olacaktır. Verilecek hizmet konusunda Setur’un hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. (Serseyahat iletişim bilgileri T: 0212 253 4041 E-Posta: info@serseyahat.com)
 • Acentemiz, misafirlerimiz ile konsolosluklar arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi acentemizin sorumluluğunda değildir.
 • Vize başvurularının tur hareket tarihinden en az 3 ay öncesinde yapılması tavsiye edilir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi adına başvurunuzu tur kalkış tarihinden en az 3 ay öncesinde tamamlamanızı önemle tavsiye ediyoruz.
 • Ziyaret edilen ülke Türk vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin geçerli pasaportunuzda olması gerekmektedir. İptal edilmiş bir pasaporttaki vize geçerli bir vize dahi olsa, bu vize/pasaport ile seyahat edilememektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Gümrük geçişlerinde ve sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 6 boş sayfa olması gerekmektedir. Vize alınmış olması veya vize gerektirmeyen pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş ve çıkış yapılabileceği anlamına gelmeyip, pasaport polisinin sizi ülkeye giriş izni vermeme veya ülkeden çıkarmama yetkisi bulunmaktadır. Acentemizin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Farklı bir ülkede oturum izni bulunan misafirlerin vize durumlarını, bağlı bulundukları konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Acentemizin doğacak olumsuzluklardan dolayı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Yırtılmış, yıpranmış veya benzeri tahribatlara uğramış pasaportlar ile seyahat edilememektedir.
 • Evlilik sebebiyle soyadı değişen misafirlerin, evliliğin üzerinden 3 aydan fazla süre geçtiyse pasaportunu değiştirmesi gerekmektedir. Ülkeden çıkış ve ilgili ülkelere giriş kuralları tamamen pasaport polisi insiyatifindedir.
 • 18 yaşından küçük bireylerin tek başlarına ya da anne ve babadan sadece bir tanesi ile seyahat etmesi durumunda hem anneden hem de babadan noter onaylı muvafakatname alması gerekmektedir. Detaylı bilgiyi Setur vize departmanından alabilirsiniz
 • Ani gelişen rahatsızlıklara istinaden tur iptali (muafiyet oranı poliçede belirtilmektedir)
 • 1.Dereceden yakınların ani-akut gelişen rahatsızlıklarında refakat nedeni ile tur iptal imkanı
 • Seyehat esnasında kaza-yaralanma nedeni ile tıbbi tedavi-gerektiğinde ülkeye nakil
 • Seyehat esnasında 1.Dereceden yakınların vefatı veya sigortalının ani gelişen seyehate engel rahatsızlıkları nedeni ile programın yarıda kesilme teminatı
 • Bagaj kaybı ve hasarı
Yerel Hizmetler Hakkında Önemli Bilgilendirme
 • Satın alınan tur “Bin-Rota Turizm” organizasyonu olup, diğer seyahat acentaları misafirlerinin de tura katılımı muhtemel olacaktır.
 
(31 Temmuz - 04 Ağustos 2024) Oda Tipi Kişi Başı Fiyat
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 31 Temmuz-04 Ağustos / Türk Hava Yolları 1 Kişilik Oda 1667,00 EUR
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 31 Temmuz-04 Ağustos / Türk Hava Yolları 2 Kişilik Oda 1467,00 EUR
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 31 Temmuz-04 Ağustos / Türk Hava Yolları 3 Kişilik Oda 1467,00 EUR
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 31 Temmuz-04 Ağustos / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 0 - 1 Yaş 150,00 EUR
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 31 Temmuz-04 Ağustos / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 2 - 11 Yaş 1447,00 EUR
(28 Ağustos - 01 Eylül 2024) Oda Tipi Kişi Başı Fiyat
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 28 Ağustos-01 Eylül / Türk Hava Yolları 1 Kişilik Oda 1667,00 EUR
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 28 Ağustos-01 Eylül / Türk Hava Yolları 2 Kişilik Oda 1467,00 EUR
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 28 Ağustos-01 Eylül / Türk Hava Yolları 3 Kişilik Oda 1467,00 EUR
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 28 Ağustos-01 Eylül / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 0 - 1 Yaş 150,00 EUR
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 28 Ağustos-01 Eylül / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 2 - 11 Yaş 1447,00 EUR
(18 - 22 Eylül 2024) Oda Tipi Kişi Başı Fiyat
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 18-22 Eylül / Türk Hava Yolları 1 Kişilik Oda 1550,00 EUR
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 18-22 Eylül / Türk Hava Yolları 2 Kişilik Oda 1350,00 EUR
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 18-22 Eylül / Türk Hava Yolları 3 Kişilik Oda 1350,00 EUR
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 18-22 Eylül / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 0 - 1 Yaş 150,00 EUR
Geilo(1)-Bergen(1)-Gol(1)-Oslo(1) 18-22 Eylül / Türk Hava Yolları 1. Çocuk 2 - 11 Yaş 1330,00 EUR

 

E-posta Gönder

Yazdır

Kaydet